Lubomír Kaštovský - LK ELEKTRO

U Dvora 21, 779 00 Olomouc, Tel./Fax: 585 414 500, e-mail: lkelektro@olomoucko.com


Získali jsme osvědčení pro - Instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů (26-074-M) – platí pro instalace veškerých typů tepelných čerpadel – vzduch/voda, voda/voda i země/voda.

 

Solární fotovoltaické systémy a elektrárny -

LUKYsystem.cz

Montáž, dodávka i návrh tepelných čerpadel - Olomouc

 Akce : ke každému tepelnému čerpadlu NeoRé dostanete tablet ZDARMA

Tepelná čerpadla vzduch/voda

Navrhujeme a dodáváme ideální tepelná čerpadla pro rodinné domy i nízkoenergetické domy. Zaměřujeme se na tepelná čerpadla vzduch/voda. Poradíme s výběrem, čerpadlo dodáme, namontujeme a zajistíme také následný servis.

Obecně tepelné čerpadlo funguje tak, že využívá energii, která je všude ve vzduchu a ve vodě. Tepelné čerpadlo má uzavřený oběh speciální chladivé látky, která se při nízkých teplotách vypaří a absorbuje do sebe energii. Páry jsou pak stlačeny kompresorem a tím se ohřejí. Za vyšší teploty chladivá látka předá v plynném stavu teplo do otopné vody, změní se na kapalinu a opět se může vypařit. To se neustále opakuje. A tepelné čerpadlo funguje i při velmi nízkých teplotách.

Tepelné čerpadlo se vyplatí

Dlouhodobě je spotřeba energie s tepelným čerpadlem nižší než u jiných variant vytápění. Obecně se uvádí, že návratnost investice do tepelného čerpadla je 6 – 9 let. Přitom životnost tepelných čerpadel je mnohem vyšší. Tepelné čerpadlo můžete využít nejen pro vytápění domu, ale také pro ohřev vody.

Navrhujeme, dodáváme, montujeme a servisujeme

tepelná čerpadla vzduch / voda a to jak do standartních rodinných domů  tak nově také do nízkoenergetických domů

Nově montujeme TUV-bojlery s tepelným čerpadlem.

Tyto bojlery mají i elektrickou spirálu a někrerý se dá připojit na externí zdroj jako je solární ohřev nebo na topení. Úspora oproti klasickým elektrickým je až 80% a oproti plynu až 30%. Dělají se ve velikostech 190 a 300 L.

 Tato čerpadla jsou označená jako FUJITSU NeoRé MINI,  FUJITSU NeoRé MX, FUJITSU MX Duo,  FUJITSU NeoRé High Power, FUJITSU NeoRé EX

 Ukázka přehledového menu s možností nastavování a parametrování.

 

Tepelné čerpadlo FUJITSU (vzduch/voda) jako tepelný zdroj pro topení v RD, které se dá využít i pro ohřev pitné vody a také ohřev bazénu.

Tepelné čerpadlo využívá k vytápění sluneční teplo akumulované ve vzduchu a pomocí malého množství pohonné energie (elektrický proud). Toto čerpadlo moderní inverterové technologie je tak efektivní, že jej můžeme využívat celoročně jako zdroj tepla pro vytápění, ohřev pitné vody nebo bazénu.

Srdcem tepelného čerpadla je kompresor, který díky nárustu tlaku zvyšuje teplotu pracovního média od zdroje tepla (studená strana) k topnému systému (teplá strana). Moderní spirálový kompresor se vyznačuje tichým chodem, vysokou životností a s regulací otáček i nižšší spotřebou elektrické energie. Regulace v sobě zahrnuje také ekvitermní regulaci v závislosti na vnitřní nebo venkovní teplotě. 

Používáme jen kompresory s INVERTOROVOU technolgií a ne jak nabízejí jiní fix speed !

Invertorová technologie pracuje až do -20 st.C venkovní teploty , a výkon se pomalu snižuje, a dá se regulovat podle skutečné potřeby, kdežto u fix speed do -3 st.C, a výkon velice rychle padá a vždy pracuje na plný výkon.

Naše tepelné čerpadlo a ohřeje vodu až na 60 st. C. Inverter má také tižší chod venkovní jednotky. 

Roční spotřeba energie je nižšší jak u přímotopného ohřevu ale také nižšší jak u plynového kotle, při zachování stejném topném výkonu a komfortu ovládání, i když prvotní pořizovací náklady jsou vyšší než u výše zmíněných, tak návratnost tepelného čerpadla je 6-9 let. 

Jsme registrováni jako odborný dodavatel a naše montované tepelné čerpadlo je dotováno z programu - ZELENÁ ÚSPORÁM. www.zelenausporam.cz


Srovnání finančních nákladů pro různé typy zdrojů energie. Zdroj: TZB-info 

Parametry 

vzduch / voda  pracuje do venkovní teploty až -15 st.C a vodu na topení ohřeje max. 60 st.C 

Jak si vybart to správné tepelné čerpadlo tak aby jste byli spokojeni - zde jsme pro Vás připravili několit typů jak se správně orientovat na sloupci otázky a odpovědi.

Kontakt

Lubomír Kaštovský - LK ELEKTRO  Adresa:    U Dvora 21, 779 00 Olomouc - mapa

Mobil: 605 530 288, 604 656 126, e-mail: LKelektro@olomoucko.com LK.elektro@tiscali.cz 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies