Lubomír Kaštovský - LK ELEKTRO

U Dvora 21, 779 00 Olomouc, Tel./Fax: 585 414 500, e-mail: lkelektro@olomoucko.com


Získali jsme osvědčení pro - Instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů (26-074-M) – platí pro instalace veškerých typů tepelných čerpadel – vzduch/voda, voda/voda i země/voda.

 

Solární fotovoltaické systémy a elektrárny -

LUKYsystem.cz

Datové rozvody

Datové rozvody neboli strukturovaná kabeláž je důležitou součástí moderních domácností. Datové rozvody spojují a vedou všechny slaboproudé aplikace, které se dnes v domácnostech používají – internet, telekomunikace, kamerové systémy, bezpečnostní systémy, systémy výroby aj. Důležitý požadavek na tyto kabely je bezporuchovost a dlouhá životnost. Přesně takové kabely nabízíme.

Jak to funguje?

Princip fungování závisí na komunikaci po elektrických rozvodech. Díky tomu, že se datové pakety přenášejí na vysokých frekvencích, může na stejné sítě fungovat přenos elektřiny i přenos dat. Kabely ze všech zásuvek a přípojek končí na jednom centrálním místě, kde se určí, jakou má která přípojka funkci.

Strukturovaná kabeláž je pro laika celkem složitá, ale zkušení odborníci vám díky ní zajistí inteligentní dům. Při řešení datových rozvodů je třeba myslet i na budoucí rekonstrukce a představy. Připravit si kabeláž tam, kde ji budete potřebovat.

Strukturované kabelážní systémy 

V současné době jsou strukturované kabelažní systémy nejvhodnějším prostředkem pro distribuci slaboproudých signálů v rámci budovy případně komplexy budov. Strukturovanými rozvody lze dnes na jednom typu kabelu (kroucené dvoulince) realizovat při extrémním požadavku na flexibilitu všechny dnes používané slaboproudé aplikace - přenos dat, hlasu, videa, CTV, CCTV, EZS, EPS, STA, ACS a měření a regulace. Systémy strukturované kabeláže jsou vhodné pro instalace v rozsahu řádově několika jednotek až do několika tisíc přípojných míst při použití jednotné technologie.

Strukturované kabeláže jsou postaveny na topologii hvězda, případně několik propojených hvězd. To znamená, že v rámci kabelážního systému existuje centrální místo, ve kterém se pomocí přepojovacího panelu a propojovacích kabelů konfiguruje distribuce jednotlivých druhů slaboproudého signálu na patřičná přípojná místa.

Systém strukturované kabeláže je dnes schopen na kroucené dvoulince zajistit přenosovou rychlost až 1,2 Gbit/s i na horizontální rozvodech tzn. až k pracovní stanici.

Popis: Datový metalický kabel určený pro horizontální rozvody strukturované kabeláže. Tento kabel splňuje požadavky defi nované v mezinárodních standardech TIA/EIA 568B, ISO 11801 pro CAT 5e. 

Technické parametry

Typ kabelu

UTP

Provedení

4 páry nestíněné

Kategorie

5e

Vodič

Jádro z CCA (slitina s poměděným povrchem)

Průměr vodiče

0,51 mm

Stísnění

ne

Izolace

polyolefin

Vnější plášť

PVC

Vnější průměr kabelu

5,2 mm

Barva pláště

šedá

Hmotnost balení

8,8 kg

Pracovní teplota

vnitřní: -20 až 60°C

Vlhkost

Max. 90% bez kondenzace

Popis: Keyston KJ-002 UPD CAT 5e je určen pro montáž do modulárních zásuvek a patch panelů. Tento typ keystonu je s horním osazováním. Keyston je v bílém provedení. Keyston je vybaven zářezovými svorkovnicemi typu   LSA+. K zapojení vodičů je nutné použít nástroj pro tento typ svorkovnice.

Popis: Konektor RJ45 pro datový kabel UTP, osazen 8 kontakty, CAT 5e.

Popis: Nestíněné propojovací kabely s konektory RJ45, délka kabelu [m] 0,5 /1 /2 /3 /5 /7 /10

Barva 0,5 - 2m   šedá/žlutá/červená/modrá/zelená/

Ukázka

Kontakt

Lubomír Kaštovský - LK ELEKTRO  Adresa:    U Dvora 21, 779 00 Olomouc - mapa

Mobil: 605 530 288, 604 656 126, e-mail: LKelektro@olomoucko.com LK.elektro@tiscali.cz 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies