Lubomír Kaštovský - LK ELEKTRO

U Dvora 21, 779 00 Olomouc, Tel./Fax: 585 414 500, e-mail: lkelektro@olomoucko.com


Získali jsme osvědčení pro - Instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů (26-074-M) – platí pro instalace veškerých typů tepelných čerpadel – vzduch/voda, voda/voda i země/voda.

 

Solární fotovoltaické systémy a elektrárny -

LUKYsystem.cz

Fotovoltaické elektrárny energie ze slunce

Využijte s námi nejmodernější technologie k výrobě elektrického proudu.

Výroba elektrické energie pomocí fotovoltaických panelů

Fotovoltaika představuje jednoduchý způsob jakým lze přeměnit sluneční záření na elektrický proud.  Dopadem proudu fotonů (slunečního záření) na křemíkovou desku jsme schopni vyrobit stejnosměrný elektrický proud, který pomocí střídačů přeměníme na střídavý o potřebném napětí. Takto   získaný proud můžeme použít pro vlastní spotřebu, nebo ho dodávat do rozvodné sítě. 

Nově nabízíme solární fotovoltaický ohřev vody .

Výhody - nepotřebuje pro svůj provoz elektřinu ze sítě, ohřívá i při malém osvitu, třeba jen 100W, dá se namontovat na stávající elektrický bojler, jednoduchá montáž, žádné provozní náklady a téměř žádná poruchovost, nikdy se nepřehřeje.

Nevýhoda - potřebuje větší plochu na panely než vodní, cca 8-12 m2

 

 

Výhody fotovoltaiky

Pořízením fotovoltaického systému vytvoříte na střeše svého domu vlastné elektrárnu, která je čistá, nehlučná, bezpečná a plně automatická. 

Bezpečnost

Výroba elektrického proudu pomocí fotovoltaiky je naprosto bezpečná, téměř bezúdržbová a bez vzniku jakýchkoliv škodlivin. 

Stálost výkonu

Dnes instalovanén fotovoltaické systémy Vám budou obstarávat výrobu elektrické energie celá desetiletí bez extra znatelného snížení výkonu. 

Investice

Žádné jiné uložení finančních prostředků není tak jisté jako investice do fotovoltaiky a to i přesto, že výkupní ceny podstatně klesly, na RD nebo byt ideální investce na snížení elektrické spotřeby ze sítě. Dnes se sice už nevydělá na přijmu za vyrobenou kWh ale dalé více se dá uspořit snížením spotřeby ze sítě, jelikož cena je vyšší jak výkupní a stále se bude zvyšovat.

Od roku 2016 je zase možné stavě a pořídit si FVE (vyrobená elektřina se nedotuje) ale můžete na ni dostat dotaci z programu NZU. podle typu a zapojení solární elektrárny na spotřebu.

Ideální stav by byl 1 : 1. To ale asi neprojde, takže si bubeme muset počkat.  

Kvalita životního prostředí

Budete vyrábět svůj vlatní elektrický proud bez jakéhokoliv zatěřování životního prostředí a zároveň pomůžete šetřit cenné zásoby fosilních paliv pro příští generace. 

Úspora vzniku CO2

Výrobou čisté energie snižujeme produkci CO2 a tím snižujeme riziko globálního oteplování. 

Kvalitní a rychlá montáž

Naše zkušenosti a know-how firem s kterými spolupracujeme jsou zárukou kvalitní dodávky a montáže pro Vaše užití.

Ekonomické výhody

Pořízení fotovoltaického systému není zdaleka tak finančně náročné jakby se na první pohled mohlo zdát. Díky stále se zvětšující sériové výrobě fotovoltaických modulů a jejich komponentů klesla během posledních let několikanásobně jejich cena. Výroba elektrického proudu z obnovitelných zdrojů, v našem případě fotovoltaikou je intenzívně podporována jak celkově Evropskou unií, tak jednotlivými členskými státy ale poslední dobou už ne tak v České republice. V současné době se nejvíce montují různé typy ostrovních FVE i když cena baterií, do kterých se ukládá přebytečná energie ze dne, se zase v noci dá bez problémů doma spotřebovávat.


 

mazakmazak

Kontakt

Lubomír Kaštovský - LK ELEKTRO  Adresa:    U Dvora 21, 779 00 Olomouc - mapa

Mobil: 605 530 288, 604 656 126, e-mail: LKelektro@olomoucko.com LK.elektro@tiscali.cz 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies