Lubomír Kaštovský - LK ELEKTRO

U Dvora 21, 779 00 Olomouc, Tel./Fax: 585 414 500, e-mail: lkelektro@olomoucko.com


Získali jsme osvědčení pro - Instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů (26-074-M) – platí pro instalace veškerých typů tepelných čerpadel – vzduch/voda, voda/voda i země/voda.

 

Solární fotovoltaické systémy a elektrárny -

LUKYsystem.cz

IQ Equitherm

Tepelné čerpadla Fujitsu NeoRé přicházejí s inovací regulace otopné vody ekvitermní křivkou.Nově nabízený systém regulace nazývaný IQ Equitherm, je evolucí stávajícího principu ideální regulace ekvitermní křivkou. Nyní je ekvitermní křivka automaticky korigována dle teploty v referenční místnosti. Tepelné čerpadlo je z principu velmi citlivé na teplotu topné vody. S každým stupněm navíc klesá jeho efektivita. A to dost výrazně. Je tedy žádoucí udržovat teplotu topné vody na co nejnižší úrovni při zachování komfortní teploty v objektu.


IQ Equitherm zabezpečí aby teplota topné vody byla co nejnižší v daných podmínkách. Prakticky to přináší vyrovnanější teplotu uvnitř objektu, omezení přetápění nebo naopak ztráty teploty a tím samozřejmě úsporu energie. Nový systém je tedy komfortnější a úspornější. Možná úspora je v některých případech až 20%. Tento systém tak nadále zefektivňuje technologii tepelného čerpadla a tím i návratnost investice.

Web Server

Další inovací je integrace nového webového serveru s komfortnější obsluhou a kompletním ovládání technologie na dálku. Nyní můžete obsluhovat a kontrolovat stav tepelného čerpadla například v pohodlí sedací soupravy na vašem ipadu nebo také z kanceláře. Nový webový server je standardňe integrovaný ve všech našich tepelných čerpadlech bez připlatku.

Co je možné pomocí servru regulovat
Webový servr je součástí tepelného čerpadla Fujitsu Neoré. Pomocí regulace je možné regulovat celý topný systém, který má na jedné straně zdroje tepla a na straně druhé spotřebiče tepla. Zdroje i spotřebiče mohou být řazeny do kaskád.

V kaskádě zdrojů mohou být zařazeny například:

  • tepelné čerpadlo
  • elektrokotel
  • plynový kotel
  • kotel na tuhá paliva
  • krbová vložka 

V kaskádě spotřebičů mohou být zařazeny například:

  • radiátory
  • podlahové vytápění
  • vzduchotechnika
  • zásobník s teplou užitkovou vodou
  • bazén...

Jak se regulační systém ovládá
Regulační systém se nastavuje a ovládá přes panel ve vnitřní jednotce, přes počítač prostřednictvím webového rozhraní (např. pomocí prohlížeče Internet Explorer nebo Mozilla Firefox), případně prostorovým přístrojem. Tepelné čerpadlo je možné snadno připojit k internetu přes místní počítačovou síť LAN nebo WLAN (WiFi)

Hlavní výhoda regulačního systému – flexibilita, promyšlená logika řízení
Regulační systém je velmi variabilní. Umožňuje nastavit regulaci jednotlivých prvků topné soustavy. Tato flexibilita přináší výraznou úsporu při realizaci, protože projektanta neomezuje místní stav zapojení topného okruhu, jako je tomu u konvenčních regulátorů, které umí jen omezený počet hydraulických zapojení. Často není nutné topný okruh adaptovat na dané doporučené schéma, protože se adaptuje regulační systém. Tento přístup je průlomem
v oblasti regulací.

 

 

Kontakt

Lubomír Kaštovský - LK ELEKTRO  Adresa:    U Dvora 21, 779 00 Olomouc - mapa

Mobil: 605 530 288, 604 656 126, e-mail: LKelektro@olomoucko.com LK.elektro@tiscali.cz 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies